KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14641030

nr 1464 1030

Johan von Holst

(1841-1917), Sverige

Oljemålning, Fågelhund vid vattenbryn. Signerad och daterad 1884. Olja på duk, 77x65 cm, yttermått inklusive ram: 95x80 cm

Kondition: dukskada

Johan Gustaf von Holst, svensk målare och militär född i Stockholm 1841, död 1917.

Utrop:

15.000 kr

Såld:

10.000 kr

måndag 25 april 2022
kl 19:22:26

25/4 19:17:26 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 25 apr

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Johan von Holst

Läs mer om Johan von Holst